Na co zwrócić uwagę ucząc się z piosenek

1. Ucz się z piosenek, które Ci się podobają

Im bliższa twemu sercu pieśń, tym większa szansa, że jeszcze kiedyś jej posłuchasz. Wybieraj więc piosenki, które podobają ci się a ich słuchanie sprawia Ci radość.

2. Ucz się w sposób, który tobie odpowiada najlepiej

Zmuszanie się do nauki języka często nie przynosi dobrych rezultatów. Dlatego warto tak dobierać sobie materiał oraz metody nauki, aby czerpać z tego jak najwięcej przyjemności i jak najefektywniej wykorzystać czas nauki. Jeżeli lubisz śpiewać, to większa jest szansa, że spędzisz miło i owocnie czas, wyśpiewując ulubione kawałki, niż ślęcząc nad tekstem utworów i przepisując je na kartkę papieru.

Co nie znaczy, że inna osoba nie będzie woleć pisać. Wiele osób potrzebuje takiego bodźca wzrokowo-manualnego, aby szybko zapamiętać materiał (przecież całe życie tak właśnie uczyliśmy się w szkole!).

3. Pozwól sobie na chwilę wytchnienia

W nauce języka są wzloty i upadki. Trzeba być tego świadomym i jeśli czujemy, że ostatnią rzeczą na jaką mamy ochotę jest słuchanie niemieckich tekstów, a sama myśl o koncentrowaniu się na tej trudnej czynności napawa nas bólem głowy, lepiej zróbmy coś innego, oczywiście równie pożytecznego. Kiedy kryzys minie z nową motywacją będziemy mogli wrócić do nauki.

4. Testuj swoją wiedzę

Od czasu do czasu zrób jakiś test, lub spróbuj samodzielnie zrozumieć piosenkę. Opowiedz w myślach o czym ona jest, co Ci się w niej podoba. Staraj się luźno trzymać tematu, pamiętaj, że tutaj chodzi o poszerzanie słownictwa, a nie o klasówkę w szkole. Takie ćwiczenie pomaga też w kontekście społecznym, na jednej z pierwszych lekcji negocjacji możecie się spodziewać zadania opisywania wskaźnika 10 minut.

5. Eksperymentuj

Być może ten utwór, który na pierwszy rzut ucha jest nieciekawy urzeknie Cię swoją głębią? A może dziś posłuchasz oryginalnej wersji afery Mayerlinga?

6. Nie bój się mówić do lustra

Nie czarujmy się, w nauce języka najważniejsze jest rozumienie ze słuchu i wypowiadanie się. Bez tych dwóch umiejętności możemy sobie co najwyżej rozwiązywać zadania w książkach do gramatyki, ale w kontekście rozmowy polegniemy.

Mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Do lustra, do kota, do niemowlaka. Widzisz słup ze znakiem? Opisz go w myślach, albo lepiej, jeśli mieszkasz w dużym mieście albo po prostu się nie krępujesz, mów co na nim widzisz na głos w języku, którego się aktualnie uczysz.

Wiecie co jest najdziwniejsze w byciu młodym rodzicem? "Jak to ja mam do niego mówić? W sensie że o czym?"

Gadanie jest bardzo trudną, jednak przydatną umiejętnością w życiu.Obecnie w naszym systemie znajdziesz :

99 piosenek

2077 słówek